zeszmulowiznyibrodna

Wpis

sobota, 03 sierpnia 2013

Samuel Żeleński h. Ciołek, 165?-1683, korespondencja.

Poniższa korespondencja wysłana została m.in. do:

  • Muzeum Niepodległości w Warszawie http://muzeum-niepodleglosci.pl/
  • Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie http://www.muzeumwp.pl/

 

Szanowni Państwo ! 

Od ponad roku prowadzę blog historyczno-rodzinno-genealogiczny 

http://zeszmulowiznyibrodna.blox.pl/html 

Jest on w swojej podstawowej części poświęcony postaciom związanym z moją rodziną, jednak podczas prowadzonych przeze mnie poszukiwań rodzinno-genealogicznych pojawiają się tak interesujące boczne wątki, że trudno odmówić sobie próby ich wyjaśnienia. 

Jednym z takich wątków jest odnaleziony przeze mnie, nieznany dotychczas rycerz Samuel Żeleński h. Ciołek, 165?-1683, uczestniczący w bitwie pod Wiedniem 12 września 1683r. który podczas tej bitwy zginął. 
Wprowadzone przeze mnie dane na blog związane z postacią rycerza Samuela Żeleńskiego h. Ciołek, 165?-1683, były prawidłowe i zapewne gdyby nie prowadzona przeze korespondencja z innymi instytucjami w tej sprawie, zapewne nie zauważyłbym zmian zrobionych przez nieznaną mi osobę na moim blogu, tu zaznaczam wyraźnie - bez mojej wiedzy i zgody
Zmiany dokonano (zapewne jednocześnie) w trzech rozdziałach blogu, wg. kolejności ukazania się od ostatniego rozdziału: 
Tu zaznaczam że w dość częstej sytuacji, gdy kolejny rozdział blogu jest poprawiany, uzupełniany dość długo w końcowej jego części widnieje wpis: 
W trakcie opracowania ... 

Co jak widać można próbować wykorzystać, tym razem się jednak nie udało ... 
Dodatkowa wiedza co niektórych internautów o mojej dysleksji w mowie i w piśmie (co jest podstawowym powodem powyższego wpisu w kolorze czerwonym), co ww. co niektóre osoby z brakiem zahamowań związanych z kulturą, obyciem i określeniem zapewne im nieznanym czyli z honorem zapewne je prowokuje do tego typu działań. 
Podaję poprawioną już przeze mnie prawdziwą datę pogrzebu Samuela Żeleńskiego h. Ciołek, jak również wprowadzoną przez nieznaną i osobę fałszywą datę tego pogrzebu. We wszystkich podanych powyżej rozdziałach blogu próba zafałszowania daty wyglądała tak samo. 
  • 10.01.1684r. Wprowadzona przeze mnie prawidłowa data pogrzebu Samuela Żeleńskiego h. Ciołek na ewangelickim cmentarzu przyzborowym w Wielkanocy k. Gołczy. 
  • 28.10.1684r. Poprawiona fałszywa data pogrzebu Samuela Żeleńskiego h. Ciołek na ewangelickim cmentarzu przyzborowym w Wielkanocy k. Gołczy. Data pogrzebu została wprowadzona przez nieznaną mi osobę bez mojej wiedzy i zgody. 
  • 10.01.1684r. Wprowadzona przeze mnie kolejny raz w dniu dzisiejszym prawidłowa data pogrzebu Samuela Żeleńskiego h. Ciołek na ewangelickim cmentarzu przyzborowym w Wielkanocy k. Gołczy. 
Informuję o ww. fakcie próby fałszowania daty związanej z historią Polski z następujących powodów: 
  • Przyjmując wersję daty pogrzebu Samuela Żeleńskiego h. Ciołek zasugerowaną na moim blogu przez nieznanego mi "historyka", jednocześnie negował bym ewentualne uczestnictwo w pogrzebie Samuela Żeleńskiego h. Ciołek urzędników dworu królewskiego a być może samego króla Jana III Sobieskiego (co teoretycznie było możliwe, jednak na razie nie zostało udowodnione) - król Jan III Sobieski wrócił po zwycięskiej kampanii Wiedeńskiej do Krakowa 23.12.1683r. 
  • Podstawowy rozdział związany z postacią Samuela Żeleńskiego h. Ciołek, 165?-1683, został polubiony na facebook'u przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Muzeum Wojska Polskiego to poważna instytucja wojskowa, historyczna i kulturalna i to mnie zobowiązuje. Muzeum Wojska Polskiego zaprosiłem do zapoznania się z ww. rozdziałem gdy na pewno były na nim dane dotyczące wspominanego przeze mnie rycerza uczestniczącego w bitwie pod Wiedniem 12.09.1683r. w sposób prawidłowy.
Z poważaniem. 
Stefan Łukasiewicz.
stefelek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Ze Szmulowizny i Bródna

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Zapraszam również na blogi: 

http://spacerkiempowarszawskichlazienkach.blox.pl/html 

http://kopasinakopaszynakopaszyn.blox.pl/html 

http://szmulowiznaludzieihistoria.blox.pl/html 

http://taniezarcie.blox.pl/html 

Kontakt z autorem blogów: zeszmulowiznyibrodna1900@gmail.com  

Uwaga: Kopiowanie zdjęć, tekstów i innych materiałów dostępnych na blogu,  tylko za zgodą piszącego blog.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
stefelek
Czas publikacji:
sobota, 03 sierpnia 2013 21:37

Polecane wpisy